Stosik #32 – poświąteczny z prezentami

Święta, święta i po świętach… czas pochwalić się zdobyczami, a jest czym się chwalić. Tak na marginesie dodam, że strasznie dużo ostatnio książek u mnie się pojawia. To szósty stosik w tym roku – wychodziłoby, że średnio dwa miesiące zabiera mi zebranie książek do stosiku – niezłe tempo jak na mnie.

Ekhm, na początek przyznam się wam do czegoś – dopiero po zrobieniu zdjęcia zauważyłam, że w stosiku wylądowała książka, która już w nim była… A mnie się nie chciało robić drugiego zdjęcia, żeby podmienić książkę na właściwą, bo jestem leniwa. Ale sza, powiem o tym w innym miejscu. “Pół króla” jest efektem wymiany na facebooku – nie pamiętam już co było przedmiotem wymiany (chyba “Nomen omen”). “Poison City” dostałam od wydawnictwa Akurat i mam nadzieję, że będzie to dobry urban fantasy.

Pod powieścią Crilleya leży “Osama” w prebooku – od kochanej Oceansoul, która akurat robiła porządki w swojej biblioteczce i postanowiła rozdać/wyprzedać niepotrzebne jej książki. Najbardziej oczekiwana przeze mnie publikacja leży poniżej, a jest nią oczywiście “Opowieść o Kullervo” Tolkiena, do którego wzdychałam odkąd dowiedziałam się, że wyjdzie w Polsce. Niżej powinien być jeden z prezentów świątecznych, czyli “Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód” sprezentowane przez mojego ulubionego starszego brata, ale leży… “Północ-południe”. Bo jestem ślepa i leniwa…

Dół stosiku to przede wszystkim “Zagroda zębów” Wita Szostaka, którą już nawet zdążyłam zrecenzować (z resztą Kullervo też już dostał swoją notkę), cieniutka, ale satysfakcjonująca. Ta wielka kobyła pod nią to dzieła zebrane Jane Austen – w pięknym wydaniu w twardej, materiałowanej oprawie – prezent od Turela. A pod nią, prawie niewidoczna leży kolorowanka “Lord of the Rings – filmowa trylogia”, którą zaledwie napoczęłam – pierwsze zdjęcie znajdziecie tu.

Żeby nie było, że jestem jakaś gołosłowna w stosunku do tego, że dostałam “Wschód-Zachód” na Gwiazdkę oto dowód:

Sharing is caring!

One thought on “Stosik #32 – poświąteczny z prezentami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *