Stosik #25 – na zakończenie lata, a nawet początek jesieni

Wiem, że wielu z was czeka na pojawienie się kilku ważnych tekstów (odkładanej relacji z Ardy; prelekcji z Coperniconu o seksualności), ale jakoś po prostu nie mam czasu, żeby to wszystko ładnie napisać. Pozwolę sobie jednak na podzielenie się z wami moimi najnowszymi książkowymi nabytkami. I jak się okazuje nie tylko książkowymi. 

WP_20151006_001

Stosik jak widać może nie jest imponujący, ale zawiera kilka interesujących pozycji. Co ciekawe – cała właściwie pula pochodzi od sponsorów.

 1. Aneta Jadowska “Ropuszki” – szczerze mówiąc miałam sobie odpuścić przygody Dory Wilk i jej podopiecznych (jakby to główna bohaterka nie wymagała w ostatnich tomach opieki), ale dostałam do recenzji od Insimilionu ten tom opowiadań i szczerze mówiąc – nie spodziewałam się, że mi się tak spodoba. Może to dlatego, że było bardzo mało Dory.
 2. Gina Damico “Płomień” – kontynuacja “Zgonu”, o którym pisałam jakiś czas temu. Nie była to tragicznie zła powieść – typowa młodzieżówka, miejscami dość pocieszna, w związku z czym kiedy tylko pojawiła się okazja postanowiłam przeczytać drugi tom. Też sponsorowane przez Insimilion.
 3. Marcin Podlewski “Głębia” t. I – a to była akurat jedna z dwóch książek-niespodzianek, również do recenzji dla portalu Insimilion. Od Moreni słyszałam, że jest całkiem dobra, więc czuję się spokojna o jakość.
 4. Michał Gołkowski “Stalowe szczury: Chwała” – i czwarta z książek od Insimilionu. Jeszcze większa niespodzianka, bo tomu pierwszego nie czytałam. Ale poradzimy sobie jakoś, a nawet jeśli treść mi się nie spodoba, to przynajmniej książeczka będzie ładnie na półce wyglądała.
 5. Naomi Novik “Wybrana” – od Moreni, urodzinowy prezent. Przy okazji Coperniconu została podpisana przez autorkę, więc co by się nie działo, będzie ozdobą w mojej kolekcji (ale myślę, że nie powinno być z nią problemu, dotąd słyszałam tylko i wyłącznie pozytywne opinie).
 6. Geoff Johns, Gary Frank “Batman – Ziemia Jeden” – od KainaIronfista, niegdyś znanego jako Charles Nigma. Również prezent urodzinowy, całkiem urokliwy i trafiony. Recenzja już się pojawiła na blogu, więc zapraszam do jej przeczytania.

To na razie tyle, ale spodziewajcie się kolejnego stosiku za jakiś czas (pojawią się w nim pewnie “Opowieści sieroty” Catheryn M. Valente i inne rzeczy).

Sharing is caring!

2 thoughts on “Stosik #25 – na zakończenie lata, a nawet początek jesieni

 • 8 października 2015 at 17:46
  Permalink

  Ja bym Ci tu zostawiła jakiś konstruktywny komentarz, ale wszystko omówiłyśmy wczoraj przez telefon.;P

  Reply
  • 9 października 2015 at 20:27
   Permalink

   Haha, ale komcia weszła i zostawiła 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *