Stosik #18 – pourodzinowo-jesienny (nie tylko książkowy)

Czegoś mi ostatnio na blogu brakowało. Regularności, pewnie zakrzykniecie. Ale to nie to. To może tekstu z serii “Obalamy mity”, ale to też nie będzie właściwa odpowiedź. Brakowało mi porządnego stosiku, czyli pochwalenia się zdobyczami książkowymi (ale tym razem nie tylko). Ale jako że mi się trochę tego uzbierało, to prezentuję wam oto takie stosisko:

Zacznę może nietypowo, bo od pozycji nie-książkowych. Na samym spodzie leży pierwszy numer Secret Service po wznowieniu – w tym momencie przestudiowany od deski do deski. I choć prawdopodobnie nie kupię kolejnego numeru (nie mam gdzie kolekcjonować gazet, skoro regału ledwie wystarcza na książki) to muszę przyznać – zrobiono świetną robotę, zwłaszcza z tego względu, że to nie byle jak wydany gruby kawałek gazety z naprawdę wysokim poziomem tekstów.

 

Drugim nie-książkowym elementem stosiku jest Bluray z filmem Świt żywych trupów w reżyserii Zacka Snydera, ze scenariuszem autorstwa Jamesa Gunna. Oczywiście to remake klasyka horrorów klasy B, dodatkowym smaczkiem jest to, że wydanie zawiera film w wersji reżyserskiej. Dlaczego się nim chwalę? W sumie trochę tak z przekory, bo dostać świetny film na Blurayu za 19,99 raczej nie jest codziennością.

 

Ale przejdźmy teraz do właściwej części stosiku (tradycyjnie od góry):
  1. Piotr Gociek “Czarne bataliony” – od Fabryki Słów. Za mną już prawie trzy opowiadania i jestem pełna mieszanych odczuć. Zobaczymy co będzie dalej.
  2. Marcin Wełnicki “Testament Damoklesa” – mam czasami szczęście wśród taniej książki w hipermarketach wygrzebać naprawdę perełki albo książki, na których od dawna mi zależało i tak właśnie stało się w tym przypadku. Najlepsze jest to, że kupiłam sobie “Testament” tuż przed wyprowadzką, kiedy powinnam myśleć o uszczuplaniu swoich zasobów książkowych. Oczywiście z autografem autora (nadal go nie rozszyfrowałam)
  3. Anna Kańtoch “Przedksiężycowi” t. I – w wydaniu fabrycznym. To też taka perełka pochodząca z kosza z przecenionymi książkami. To już trzecia książka Kańtoch, którą dorwałam w ten sposób. Poprzednie dwie znajdziecie tutaj. Książka oczywiście z “zajebistym autografem”.
  4. Aneta Jadowska “Egzorcyzmy Dory Wilk” – prezent urodzinowy od koleżanki A. Nie udało mi się załapać na egzemplarz recenzencki, ale nic straconego, bo książka tak czy siak znalazła się w moich łapkach. Już przeczytana – recenzję znajdziecie tutaj. Z autografem autorki.
  5. Naomi Novik “Zwycięstwo orłów” i “Imperium kości słoniowej” – kolejne dwa tomy wspaniałej serii Temeraire. Oczywiście pożyczone od Moreni, która przywiozła mi je do Torunia.
  6. Susanna Clarke “Jonathan Strange i Pan Norell” – prezent urodzinowy od Moreni i koleżanki G. To książka, którą sama miałam zamiar kupić, ale jak widać ktoś mnie uprzedził. To w sumie dosyć dziwne uczucie, bo tworząc tekst o książkach, które chciałabym mieć na półce i pisząc o Uczcie Wyobraźni rozmyślałam, czy uda mi się zdobyć “Jonathana Strange’a” przed wyczerpaniem nakładu. I jak widać wylądował na mojej półce.
  7. Agnieszka Hałas “Po stronie mroku” – książka-niespodzianka. Dostałam ją niespodziewanie na Coperniconie od samej Agnieszki, za co jestem jej niezmiernie wdzięczna, bo ten zbiór opowiadań jest naprawdę świetny. Recenzja już wkrótce. Książka oczywiście z autografem.
  8. Alison Weir “Lancasterowie i Yorkowie. Wojna Dwóch Róż” – od Turela, jako prezent urodzinowy. Książka chodziła za mną odkąd pierwszy raz zobaczyłam ją w Empiku, jakieś pół roku temu (albo i wcześniej). I w końcu po wielu miesiącach poszukiwań, westchnień w jej kierunku mam i mogę się nią cieszyć. I pewnie powoli zacznę czytać w przerwach między kolejnymi przykładami beletrystyki.

 

To by było na tyle. Wkrótce subiektywny rzut okiem na kolejny odcinek TWD oraz recenzja “Po stronie mroku”. Zbliża się też wielkimi krokami filmowe podsumowanie miesiąca.

Sharing is caring!

One thought on “Stosik #18 – pourodzinowo-jesienny (nie tylko książkowy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *