Stosik #13 – na listopad i na szczęście

Stosik listopadowy do największych nie należy może, ale niesie ze sobą kilka ciekawych pozycji. Po części sponsorowany jest przez niezawodna Moreni.

 

  1. P. D. Baccalario “Sklepik okamgnienie. Walizka pełna gwiazd” – młodzieżówka od wydawnictwa Olesiejuk. Może zdjęcie tego nie oddaje, ale jest prześlicznie wydany.
  2. Naomi Novik “Wojna prochowa” – trzeci tom cyklu Temeraire od Moreni pożyczony. Pierwszy tom, czyli “Smok Jego Królewskiej Mości” recenzowałam tutaj.
  3. Jay Kristoff “Tancerze burzy” – także od Moreni, która twierdzi, że książka powinna mi się spodobać.
  4. Cecilia Randall “Hyperversum” – również od Moreni. Od przeczytania jej tekstu miałam ochotę sięgnąć po tę książkę i poczytać, jakie cuda wymyśliła pani Randall. Spodziewajcie się, że dogłębnie przyjrzę się merytorycznej stronie książki. No cóż, zboczenie zawodowe.
  5. Romuald Romański “Królewskie dzieci z nieprawego łoża. Dzieje polskich bękartów” – od Bellony. Jak zauważyliście mam słabość do książek popularnonaukowych z dziedziny historii, zwłaszcza takich, które dotykają tematów dość rzadko dyskutowanych.
  6. Knut Stene-Johansen “Historia uwodzenia” – również od Bellony. Motywacje, jakie mną kierowały, kiedy decydowałam się przyjąć ją do recenzji były identyczne, jak przy “Królewskich dzieciach z nieprawego łoża”.

Sharing is caring!

2 thoughts on “Stosik #13 – na listopad i na szczęście

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *