Ku przestrodze – 5 najgorszych ojców MCU

Miałam zaplanowany inny wpis, ale jako wczoraj był Dzień Ojca to będzie wpis o ojcach. Konkretnie tych najgorszych ojcach w Marvel Cinematic Universe. To taki tekst ku przestrodze obecnych i przyszłych tatusiów (oczywiście nie jest do końca na serio).

1. Odyn Wszechojciec

Odyn jest chyba najbardziej dobitny przykład złego ojca w Marvelu. Nie dość, że składa obietnice bez pokrycia (“obaj będziecie rządzić”) i potem się z nich wycofuje, to jeszcze strasznie łatwo jest mu podpaść. A od tego już prosta droga do walizek wystawionych za drzwi albo wyrzucenia z domu bez walizek, bez pieniędzy i wszystkiego. Odyn chciałby być surowym, ale sprawiedliwym ojcem, jednak cóż chyba mu nie wychodzi. Nie bierzcie z niego przykładu.

2. Nienazwany z imienia ojciec Star-Lorda

Nie można być gorszym ojcem od niego. Prawdopodobnie facet zorganizował porwanie swojego syna z Ziemi (no bo skąd by się Milano tak szybko po śmierci matki Petera wzięło? Na bank zły ojciec chciał odebrać matce dziecko!), a potem o nim zapomniał. Zapomniał o tym, że kazał przywieźć swojego syna. Serio, jeśli myślicie, że jesteście złymi ojcami, bo zapomnieliście odebrać dziecka z przedszkola, to spójrzcie na ojca Star-Lorda. I nie naśladujcie go.

3. Hank Pym

Nie oszukujmy się – okłamywanie własnych dzieci nie przyniesie wam, drodzy ojcowie, nic dobrego. Przekonał się o tym na własnej skórze Hank Pym, którego córka usunęła go z rady nadzorczej jego własnej firmy, popierając większe zło w postaci Darrena Crossa. Fakt, że cała sprawa zakończyła się pozytywnie i z happy endem, należy przypisać uporowi Crossa do niszczenia wszystkiego w spektakularny sposób. Nie myślcie jednak, że w waszym przypadku może być tak samo – lepiej bądźcie szczerzy ze swoimi dziećmi.

4. Thaddeus “Thunderbolt” Ross

Jeśli nie lubisz sympatii swojej córki, to nie bierz przykładu z generała Rossa. Facet do tego stopnia nie przepadał za Bannerem, że ścigał go właściwie po obu Amerykach. Cóż z tego, że chłopak był wielki i zielony?! Miłość nie wybiera, a ojciec nie powinien na oczach swojej córki ostrzeliwać jej ukochanego z dostępnego pod ręką arsenału.

5. Tony Stark i Bruce Banner

Przede wszystkim na przykładzie Ultrona dobrze widać jak dużą uwagę należy przyłożyć do opieki nad dzieckiem i nie pozostawiać go bez opieki (blokada rodzicielska na pewno zapobiegłaby przeglądaniu przez Ultrona niebezpiecznych treści w internecie). Ponadto jeśli twoje dziecko weszło w okres dojrzewania i włączył się mu nastoletni bunt – nie reaguj agresją na jego wyskoki, bo to tylko pogorszy sprawę. Dajcie się dzieciakowi wyszaleć, później na pewno się uspokoi.

Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *