5 dowodów na to, że bycie małą dziewczynką w czasie zombie apokalipsy ssie

Bycie małą dziewczynką w trakcie jakiejkolwiek apokalipsy ssie. Jednak bycie małą dziewczynką w czasie apokalipsy zombie ssie podwójnie. Albo nawet potrójnie. Zaraz przekonacie się dlaczego.

Ty jesteś mała, a zombie są duże

Problem pierwszy – jeśli jesteś małą dziewczynką i zaatakowały cię zombie masz problem. Bo one są duże, a ty nie. Bo one są silne i nawet jeśli nie są zbyt inteligentne, to nadal mogą zrobić ci krzywdę. Naprawdę to, że biegasz szybko, jesteś sprytna i potrafisz pokonać niejedną przeszkodę to za mało, by przeżyć. Jeżeli będziesz miała szczęście to może uda ci się spotkać osobę, która nauczy cię jak strzelać albo pokaże kilka skutecznych sposobów na zabicie zombie; jednak o wiele większe szanse są na to, że dorośli nie zechcą pokazać ci nic, bo jesteś tylko małą dziewczynką…

Kto mnie przygarnie?, czyli sama nie masz szans

Załóżmy na moment, że nie miałaś szczęścia i twoi rodzice nie przeżyli wybuchu zombie apokalipsy albo, co gorsza, zostaliście rozdzieleni. I co wtedy? Większość dzieciaków zginie bardzo smutną śmiercią, bo same nie są w stanie zapewnić sobie żywności, odpowiedniego schronienia ani nawet bezpieczeństwa. Udało ci się schować przed zombie w domku na drzewie? Super, szkoda tylko, że będziesz musiała z niego wyjść po zapasy. Co zrobisz, kiedy skończy się jedzenie w okolicy? Będziesz potrzebowała się przemieścić. Jeżeli masz dużego farta to uda ci się przez jakiś czas nie trafić na zombie. Ale jak długo jesteś w stanie tak żyć?

Może jednak zupełnym przypadkiem spotkasz innych ludzi. Jednak, pamiętaj nie wszyscy ludzie są miłymi ex-nauczycielami akademickimi, którym serce rozmięknie na widok małej dziewczynki w potrzebie. Część z nich być może nie będzie złymi ludźmi, część z nich może po prostu nie podzieli się z tobą zapasami i nie zabierze ze sobą w dalszą podróż; ale co będzie, jeśli spotkasz tych naprawdę ZŁYCH? Wiesz, oni mają całkiem spore szanse przeżycia, bo w realiach apokalipsy zombie wygrywają najtwardsi i nie mający moralnych hamulców. Co wtedy?

Małe dziecko, mały problem?

Raczej nie jest to prawidło, które w czasie zombie apokalipsy będzie aktualne. Im mniejsze dziecko, im mniej samodzielne tym więcej z nim problemów. Ale nie myśl, że ludzie nie będą postrzegali ciebie, dziesięcio- albo jedenastolatki jako przeszkody. Albo przynajmniej piątego koła u wozu. Bo będziesz potrzebowała jedzenia, a niewiele do grupy będziesz mogła wnieść. Pamiętaj również, że dorośli będą pilnowali cię na każdym kroku albo będą twierdzili, że muszą to robić, co oczywiście jest w jakiejś części prawdą. Ale będą również narzekać, że muszą cię pilnować i ktoś stwierdzi, że przez to wasza grupa nie przemieszcza się tak szybko/nie może zadbać o swoje potrzeby tak dobrze/ktoś zginął, bo inni musieli pilnować ciebie.

Mała może więcej?

Pamiętaj też, że część z dorosłych będzie uważała, że możesz bardziej przysłużyć się grupie. Dlatego wielokrotnie, kiedy znajdą przeszkodę nie do pokonania, poproszą cię o pomoc. Albo ją zasugerują. Albo nakażą wejście przez szczelinę w kratach/uchylone okienko/wąską szparę pomiędzy ladą a roletą. Narażą cię na śmierć, bo przecież jesteś mniejsza/lżejsza. Poślą cię w nieznane, byś się przysłużyła, a jak tego nie zrobisz – będą mieli pretensje, że przecież mogłaś ich uratować. Albo pomóc grupie bardziej. I nikt z nich nie pomyśli o tym, że naraziliby cię na śmierć. I mało z nich przeprosi, że to zrobiło.

Nikt cię nie będzie słuchał

Tak, to smutne, ale prawdziwe. Jeśli jesteś małą dziewczynką, nikt nie weźmie cię na poważnie i nikt nie będzie cię słuchał. Nawet jeśli zadadzą ci pytanie, to już i tak nie słuchają tego, co masz do powiedzenia. Jeśli będą chcieli, żebyś zdecydowała – za chwilę zaczną cię przekonywać, że to ich wybór jest lepszy. A kiedy sprawy pójdą naprawdę źle i wśród dorosłych zaczną się kłótnie, nie myśl mała dziewczynko, że twoje słowa w czymkolwiek pomogą. Bo dorośli i tak wiedzą lepiej.

PS. Do napisania tego tekstu zainspirowało mnie ukończenie The Walking Dead Season 2 od Telltale Games, w którym główną bohaterką jest Clementine i to o jej doświadczenia oparłam te pięć powodów dlaczego bycie małą dziewczynką w czasie zombie apokalipsy ssie.

PPS. Recap czwartego (zeszłotygodniowego) oraz piątego (obecnego) odcinka Gry o Tron pojawi się wkrótce. Jeszcze nie wiem, czy będzie to jeden czy dwa teksty, ale prawdopodobniejsze jest to, że jednak będą dwa osobne, bo inaczej byłoby tl;dr.

PPPS. Relacja z Pyrkonu też się pojawi, muszę po prostu poukładać to sobie wszystko w głowie. Ale nie bójcie się, suchej nitki na nich nie zostawię. No dobra, może kilka, bo warto niektóre rzeczy pochwalić.

Sharing is caring!

One thought on “5 dowodów na to, że bycie małą dziewczynką w czasie zombie apokalipsy ssie

 • 4 stycznia 2017 at 18:01
  Permalink

  Tia, jeżeli spotkasz byłego męża,zabójce(1 razowego),nauczyciela i niańkę w jednym!

  To przeżyjesz.

  Nie.

  Jesteś k***a martwy!

  Chociaż ja chociaż 12-13 lat, to nagrałem się tyle grach o Zombie że, dałbym sobie radę ;P

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *